Jason Cehenneme Git 1993 1,310

Yönetmenliğini Adam Marcus, senaristliğini ise Jay Huguely ve Dean Lorey’in yaptığı gizem ve korku filmi. Başrollerini John D. LeMay, Kari Keegan ve Kane Hodder’in paylaştığı Jason Goes To Hell: The Final Friday (1993) her ne kadar son film olarak düşünülmüş de olsa arkasından Jason X isimli film çekilmiştir. Birkaç kez cehennemden, çoğu kez de ölümden dönen Jason Voorhees, bildiği en iyi şeyi yapmak için dönüyor. Ölmemek ve yoluna çıkanları yok etmek.

Jason ölmemeye yeminli, kendinden önceki filmin üç yıl sonrasında geçen The Final Friday, öldüğü düşünülen Jason Voorhees’in cesedinin otopsi masasına yatırılmasıyla başlıyor. FBI’ın kurduğu tuzakla kendisine cehennem yaşatılan katil, nihayet öldürülmüştür.

Hakkında bunca efsane ve söylenti çıkan katilin sırrını merak eden otopsi doktoru işleme maskeyi adamın suratında ayırarak başlamak ister. Ama elbette Jason ölmemiş, sadece bir süreliğine hareket yetisini kaybetmiştir. Lanetli ruhu oradadır ve insanları ele geçirmek için dakikaları saymaktadır. Nihayetinde doktor onun ruhu tarafından esir alınır ve Jason yeniden insanların arasına karışmak için kaçar. Crystal Lake’e, yani evine dönme niyetinde olan Jason Voorhees bu yolda birkaç kez beden değiştirecek, terk ettiği bedenler eriyerek yok olacaktır. Önceki filmlere nazaran kendi görünüşünde pek vakit geçiremiyor. Filmin kapanış sahnesinde, diğer bir ölümsüz katile atıfta bulunulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You might like

© 2024 HD Film izle, Full HD izle - WordPress Theme by WPEnjoy