Entebbe ’de 7 Gün 2019 202

Gerçek bir olayın yeniden anlatımı olan Entebbe ’de 7 Gün filmi, asıl adıyla 7 Days in Entebbe filmi aslında 1976 ’da gerçekleşmiş olan bir hava korsanlığında Tel-Aviv ’den Paris ’e doğru gitmek üzere bir uçuş planı bulunan Air France uçağı kaçırılıp tüm yolcular rehin alınmıştı.

Entebbe ’de 7 Gün filmi de ilgili uçak kaçırma olayındaki rehinelerin kurtarılabilmesi için İsrail komandolarının Uganda ’daki Entebbe şehrinde bir operasyon düzenleyip bu işi sonuçlandırmasını anlatmaktadır. Entebbe ’de 7 Gün filminde yeniden uyarlanan bu hava korsanlığı olayını aslında olayı takip eden ilk 2 senede 3 ayrı film anlatırken, on sene sonrasında bu konu üzerine başka bir film daha çekildi ve 2000 yılında da bir başka film çekildi. Dolayısıyla Entebbe ’de 7 Gün filmi aslında bu olayın anlatıldığı beşinci film olarak günümüz oyuncuları, bakış açıları ve film teknikleriyle çekilen bir film.

José Padilha ’nın yönetmen koltuğunda oturduğu bu filmin beyazperde uyarlaması Gregory Borke ’e ait. 7 Days in Entebbe filminin oyuncuları arasında Ben Schnetzer, Daniel Brühl ve Rosamund Pike gibi isimler yer alıyor. Filmde ayrıca BatSheva ismine sahip Dans Grubu Topluluğunu da görüyoruz. Bu gruptap 1964 ’te kurulan popüler bir İsrail dans grubu olarak biliniyor.

Gerçek tarihten ve yaşananlardan uyarlanan filmlere ilgi duyuyorsanız Entebbe’de 7 Gün 2019 Türkçe Altyazılı izlemek için sitemize bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You might like

© 2024 HD Film izle, Full HD izle - WordPress Theme by WPEnjoy