Frozen – Karlar Ülkesi 387

Animasyon film kategorisinde en iyi yapıtlardan bir tanesi olan Karlar Ülkesi (2013) hususu ve resim efektleri ile hem küçüklerin hatta büyüklerin severek seyrettiği tek film oldu. İlk film defa sevilince serinin devamı geldi.

Let it go şarkısı film yayınlandıktan ardından Demi Lovato’ya devasa baht getirmiştir. Anna ve Elsa iki kız kardeştir. Kraliçe Elsa karlar üklesinde yaşar. Anna onu bulmak yerine kuvvetli, yürekli ve korkusuz Kristoff ile kardeşi kraliçe Elsa’yı bulmaya gider. Ren geyiği Sven’de başkahramanlar arasında yer alır.
Karlar kraliçesi Elsa sebep kayıptır. Küçüklük zamanlarında beraber oynarken iki kardeş Elsa’nın Anna’yı istemeden yaralaması ve bunun üstüne kendinde tespit edilen kuvveti sebep muayene altına alabilmesi yerine anne ve babası doğrulusunda cezalandırılması ve yaralı Anna’nın cücelerin sarayına gönderilmesi, cüceler doğrulusunda iyileştirilen Anna’nın hafızasından geçmişin kötü izlerini de silinmesini gerçekleştirirler.
Vakit geliştikçe kızların ebeveynleri can verir ve büyüyen Elsa kraliçe olarak düşünülür. Taç giyme merasiminde bütün halkın karşısında Elsa ve Anna’nın dövüşü canlanır ve Elsa’nın güçlerinin farkına varılınca Elsa ülkeden kaçmak mecburiyetinde kalır.

Yüzlerce ödüle layık görülen ve birçok ülkede gösterime giren ABD yapımı filmde; yönetmen koltuğunda Jennifer Lee veChris Buck, Peter Del Vecho filmin üreticisi, futbolcu kadrosunda; Santino Fontana, Kristen Bell, Idina Menzel, Jonathan Groff ve Josh Gad, Seslendirmede Kristian Bell, Livvy Stubenrauch, Katie Lopez, Agatha Lee Monn, Idina Menzel, Eva Bella, Jonathan Groff, Josh Gad yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You might like

© 2024 HD Film izle, Full HD izle - WordPress Theme by WPEnjoy