Outbreak – Teit 1995 180

İzlenmesi lüzumlenen salgın filmlerinden bir tanesi olan 1995 yapımı Tehdit filmi, Dustin Hoffman, Morgan Freeman ve Rene Russo isimlerinin başrolüyle izleyiciye aksiyon ve stres dolu zamanlar yaşatan tek film.

Orijinal ismi Outbreak olan salgın filmi Tehdit Wolfgand Petersen ’in yönetmenliğinde ve Laurence Dworet ile Robert Roy Pool ’un senaristliğiyle çekilmiş tek Warner Bros filmi. İki saati geride bıraktığımız süreye sahip Tehdit filminde Dustin Hoffman Sam Daniels adlı rolde oynarken, Rene Russo Rooby Keough karakterine ve Morgan Freeman da General Billy Ford karakterine yaşam veriyor. Bu adlar haricinde de Tehdit filminde birçok meşhur oyuncuyu görmek mümkün. Mesela, Kevin Spacey Casey Schuler rolünde, Donal Sutherland General Donald McClintock rolünde ve Patrick Dempsey ise Jimbo Scott rolünde oynuyor.

Tehdit 1995 filminin içeriğine göre Afrika ’da tek hastalığın keşfedilmesi üstüne ABD silahlı gücünün Tıbbi Inceleme Enstitüsü ’nde misyonlu olan albay Sam Daniels hastalığı araştırmak emeliyle Afrika ’ya gönderilir. Gittikten ardından üstlerine ulaştırdığı raporda mevzubahis hastalık yerine şipşak ikaz verilmesi gerekliliğini söylese de General bu hastalığın defa uzakta olduğunu ve Amerika Entegre Devletleri sınırlarına kadar ulaşamayacağı söyler. Ne var ki Afrika ’nın tam da hastalığın çıktığı bölgesinden tek maymun yakalanıp ABD ’ye getirilir. Gümrükte gayret gösteren erkek ise maymunu alıp satmaya çalışır, satamayınca da serbest bırakır. Boston ’a maymunu getiren erkek can verdiğinde albay Daniels bu vakası incelemek ister, fakat yeniden General reddeder. Hadiseler ilerlediğinde ise durdurulamayacak civara gelecektir.

Koronavirüsünün kısa sürede yayıldığı bu zamanlarda salgın filmlerine merak saldıysanız Tehdit 1995 filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You might like

© 2024 HD Film izle, Full HD izle - WordPress Theme by WPEnjoy