Şampiyon – Secretariat 2010 420

Beygir yarışı ile ilgili hiç tek deneyimi ve bilgisi olmayan Penny Chenery’nin hiakyesini anlatan Secretariat başka isimiyle Şampiyon filmi 2010 yılında gösterim yapmıştır. Yaşanan ve realite hikayesiyle ilgi çeken Secretariat filminde 1973’lü senelerde peşi sıra 3 kez Şampiyonluk yaşamış olan tek bayan ve atının başından geçenleri göreceksiniz. Birçok beygir yarışı sever doğrulusunda son zamanlarda dahi yarış tarihinin en ehemmiyetli atları arasında ismi geçmektedir. Henüz evvel kendisin Big Red olmak suretiyle birçok ad verilmiş olan atın kalbinin başka yarış atlarına göre 2.5 kat henüz devasa bulunduğu ve başka atlara göre 2 kat daha fazla yiyecek tükettiği bilinmektedir.

Triple Crown adlı yarışta kendini sanki dünya genelinde tek fenomen durumuna getirmiştir. Secretariat girdiği bu yarışta dünya rekorunu kırmış ve hala henüz bu sürate ulaşabilen tek beygir olmamıştır. Başka bir deyişle aradan geride bıraktığımız 50 yılın nihayetinde ona en yakın süreyi yapmış beygir 2 saniye yaklaşabilmiştir. Kariyerinde jokey Ron Turcotte’nun 18 yarışta birlikte yarıştığı Şampiyon lakablı atın dereceleri harika ötesidir. Penny Chenery ise babasının yaşamını kaybetmesinden ardından sahibi bulunduğu çiftliğe geri dönmüştür. Birçok dolandırıcının gün yüzüne çıkması ve yarı fiyattan herşeyi hallediyor olması onu babasının mirasından vazgeçirememiştir. Lucien Laurin adlı emekli tek beygir yarışı eğitmeni ile anlaşıp babasının hayallerine devam etmiştir. Yarış sırasında hep geride kalan Secretariat ardından yaptığı hızlanmalar ile insanların kalbinde taht kuracaktır.

Secretariat filminin futbolcu kadrosunda Diane Lane, John Malkovich ve Dylan Walsh’ı görmekteyiz. Yönetmenliğini Randall Wallace’ın üstlendiği Şampiyon filmini sitemizden türkçe dublaj seyredebilirsiniz. Secretariat 2010 Türkçe Dublaj Full izleyenlere güzel seyir dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You might like

© 2024 HD Film izle, Full HD izle - WordPress Theme by WPEnjoy