The Whistlers – Islıkçılar 2019 185

Gösterime girmesiyle birlikte üne hızlıca ulaşan Romanya yapımı Corneliu Porumboiu filmi The Whistlers, Türkçe adıyla Islıkçılar filmi suç ve komedi türlerinde karşımıza çıkan bir film.

IMDB puanı 6.5 olan Islıkçılar filminin orijinal ismi ise La Gomera. La Gomera isminin çıkış noktası filmde iki taraflı oynayan bir polisin antik bir ıslık dilini öğrenmek üzere La Gomera adasına gitmesini kapsıyor. Vlad Ivanov, Catrinel Marlon ve Rodica Lazar isimlerinin başrolleri paylaştığı Islıkçılar filminde Ivanov Cristi isimli kanunun iki tarafına oynayan polisi, Marlon ise Gilda isimli göz alıcı bir kadını canlandırıyor.

Romanya sinemasının çıtasını yükselten filmin yönetmenliğinin yanı sıra senaryosu da Porumboiu ’nun elinden çıkma. Islıkçılar filminde Cristi, mafya için muhbirlik yapmakta olan Romanyalı bir polis memuru. Cristi pek kimsenin bilmediği eski bir ıslık dilini öğrenmek üzere Kanarya Adaları ’nda bulunan La Gomera adasına gidiyor. Cristi, Romanya ’da polis gözetimi altında ve sürekli izleniyor. Bu izlenme sürecinde çeteyle irtibata geçmek içinse bu ıslık dilini kod olarak kullanıyor. Cristi ’nin ve muhbirlik yaptığı mafyanın amacı ise çalınan 30 milyon Euro ’yu bulmak ve mafyanın başı olan Zsolt ’u hapisten kaçırmanın bir yolunu bulmak.

The Whistlers – Islıkçılar filmi izlemek isteyen herkes için aşina olduğumuz aynı suç temasına farklı bir bakış ve mizah sunuyor. İyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You might like

© 2024 HD Film izle, Full HD izle - WordPress Theme by WPEnjoy