Evde Tek Başına 1 (1990) 373

Gülünç, serüven türünün malum en etkin örnekleri arasında bulunan Evde Tek Başına 1, Chris Colombus yönetmenliğinde izleyicinin beğenisini toplamayı başarmıştır. İlk filmin elde ettiği etkin gişeden ardından aynı adı taşıyan devam filmleri de çekilmiştir.

Kalabalık tek ailenin en ufak çocuğu olan Kevin, tek yılbaşı seyahatinde yaşanan düzensizlik hasebiyle evde tek başına kalmıştır. Vaziyetin geç fark edilmesi nedeniyle ebeveynler haneye dönmek yerine seçenek bulamayınca hırsızlara karşı evini savunma vazifiyeti de Kevin’a düşer.
Basit lokma olmadığını her fırsatta en ağır biçimde hırsızlara kanıtlayan afacan, ileride de kafasını ağrıtacak düşmanlarla bu vesileyle tanışır. İzleyiciyi 1 saat 43 dakika süresince kahkahaya boğan tesadüfler zinciri, filmi seyreden ufak, devasa herkesin beğenisini toplamayı başarmıştır.

Seyredildiği her devre seyirci doğrulusunda ateşli, içten ve keyifli tespit edilen film, bu özelliği ile her nesil doğrulusunda alaka görmeyi başarmıştır. Noel havasının ekrana defa iyi yansıtıldığı yapım, eğlencenin yanında hanedeki malzemelerle sebep yaratıcı olunur sualine yanıt niteliğindedir.
İzleyenlerin gülmekten yorulduğu film, yeniden yeniden izlenebilir. Keyifli ve ailece seyredilecek olan film çekildiği sene elde ettiği rekorla, bu gün hala birçok aile filmine misal teşkil eder. Macaulay Culkin, Catherine O’Hara, Joe Pesci ve Daniel Stern filmin izlenmesini gerçekleştiren ehemmiyetli başrol oyuncuları arasında sayılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You might like

© 2024 HD Film izle, Full HD izle - WordPress Theme by WPEnjoy