Zor Ölüm 1 1988 401

Bruce Willis ’in başrolde oynadığı bu aksiyon filminin orijinal adını Die Hard. 1988 yapımı olsa da Zor Ölüm 1 filmi ülkemizde öncelikle 1990 seneninde gösterime girdi. İki saati geride bıraktığımız film süresiyle aksiyon severlere dolu dolu sahneler yayınlayan Zor Ölüm 1 filminde Bruce Willis ’in yanında Alan Rickman ile Bonnie Bedelia adlarını görüyoruz. Orijinalinde Roderick Thorp adlı yazarın romanından uyarlanan bu aksiyon serisinde Bruce Willis John McClane karakterine yaşam verirken, Bonnie Bedelia ’yı Holly Gennaro McClane ismiyle John ’un eşi rolünde ve Alan Rickman ’ı da Hans Gruber rolünde izliyoruz.

Die Hard 1 filminin içeriğine göre John McClane New York polis departmanında bulunan polis memurlarından birisidir. John, eşi Holly ’nin Nakatomi Firması yerine çalıştığı yer olan Los Angeles ’a gittikçe Holly ’yi ziyaret etmek ister ve Noel tatilinde Los Angeles ’a gider. Çift Nakatomi ’nin merkez ofisinde tertip eden tek Noel partisine katılır. Bu parti sırasında Rickman ’ın canlandırdığı Hans Gruber karakterinin öncülük ettiği tek küme soyguncu binanın denetimini ele geçirerek herkesi rehin olarak alır. John, bu sırada rehin alınmayan tek kişidir. Ne kaçabilen ne de meslektaşlarıyla malumat alışverişi yapabilen John işlere tek başına müdahale etmesi gerektiğinin farkında olarak işe koyulur.

Aksiyon severlerin etkin buluş aksiyon serisinin ilk filmi Zor Ölüm 1 izleyecek herkese güzel tek film seyri diler, serinin devamına da bekleriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You might like

© 2024 HD Film izle, Full HD izle - WordPress Theme by WPEnjoy