Elm Sokağında Kabus 6 Son Kabus 1991 1,015

1991 yapımı Elm Sokağında kabus 5: hayal çocuk filminin devamı olan film fredy kabusunun devamını konu etmektedir. Dünya çapında korku ve gerilim türleri arasında unutulmayanlar arasında olan Elm Sokağı serisi başkahramanı freddy krueger, unutulmaz karakteri ile hafızalara kazınmıştır.

Elm Sokağı; wes craven tarafından yazılmış ve yönetilmiş, 1984 yapımı amerikan korku filmdir. Maggie burroughs katherine krueger, robert englund freddy krueger, johnny depp oyuncu kadrosu arasındadır. Film serileri birbirinin devamı niteliğinde, kabuslardan oluşmaktadır. Her film bir sonraki filmin kabusudur.
Freddy karakteri; kendine özgü kurbanlarını öldürmeden önce söylediği melodik sözleri arasında “bir iki üç dört” repliği, çizgili kıyafeti, bıçaklı pençe parmak metal aksesuarı ile hafızlardan silinmeyen korku karakterleri arasında en bilinenidir.

Dönemin en başarılı korku ve gerilim film türleri arasında yer alan seriden Elm Sokağında kabus 6: son kabus. (1991) filmi, başkarakteri olan freddy krueger, 6. kez beyaz perdede izleyici karşısına çıkmıştır.
Filmin oyuncularından kabusların üzerinde yoğunlaşarak, kabuslardan kurtulma adına tedavi yöntemi geliştirmeye çalışan başarılı psikolog maggie, bir çocuğun kabuslarında sürekli Elm Sokağını görmesi ve oradaki yaşananlara işaret etmesi üzerine başarısız olmuştur. Yöntemleri bir türlü işe yaramayan maggie, tedavi edemediği duruma yoğunlaşarak derin araştırma başlatır ve Elm Sokağına ulaşır. Freddy, kendisi ile mücadele eden herkesi tüm seri boyunca öldürmüştür. Fakat tekrar ortaya çıkması ile birlikte Elm Sokağı sırrı çözülmek üzeredir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You might like

© 2024 HD Film izle, Full HD izle - WordPress Theme by WPEnjoy